Omschrijving
Het bijhouden van de Basisregistratie Personen (BRP) is de kerntaak van de afdeling burgerzaken. Belangrijke informatie van de inwoners van de gemeente wordt verwerkt en bijgehouden op de persoonslijsten van de inwoners. Er zijn veel afnemers die gebruik maken van de informatie uit de BRP. Voorbeelden zijn de belastingdienst, de UWV en pensioenfondsen. Het is dan ook erg belangrijk dat de informatie die in de BRP te vinden is goed geregistreerd staat. Om dit voor elkaar te krijgen heeft de afdeling burgerzaken medewerkers nodig die begrijpen hoe de persoonslijsten van inwoners correct kan worden bijgehouden.
Naast de BRP moet ook de burgerlijke stand niet vergeten worden! Voor het goed bijhouden van de BRP moeten medewerkers weten hoe een akte is opgebouwd en op wat voor een manier de akte aangepast kan worden.
Programma
Tijdens de opleiding systematiek van gegevensverstrekking komen verschillende onderwerpen aan bod, onder andere:
-De structuur van de persoonslijst
-De positie van de (buitengewoon) ambtenaar van de burgerlijke stand
-Aanvullingen en verbeteringen aktes door middel van een latere vermelding
-Voorwaarden waaronder inschrijving als niet-ingezetene in de BRP kan plaatsvinden
-Het opbouwen van een PL na een actualisering en/of correctie
-Het berichtenverkeer
Doelgroep
Deze opleiding is vooral geschikt voor de medewerker Burgerzaken die zich bezighoudt met de verwerking van gegevens in de BRP en het opmaken van akten en latere vermeldingen in de registers van de burgerlijke stand. Ook voor medewerkers die al bekend zijn met persoonslijsten maar nieuw zijn met actualisaties en de correcties is de opleiding relevant.
Resultaat
Na het volgen van deze module heeft de medewerker kennis van en inzicht van beheerprocessen en berichtenverkeer. Bovendien weet je hoe een persoonslijst in elkaar zit, en ken je de systematiek van akten en registers van de burgerlijke stand. Daarnaast ben je op de hoogte van de relevante wet- en regelgeving.
Kosten
Het inschrijfgeld voor de cursus Module Systematiek van gegevensverwerking bedraagt € 1.250,00Locatie & Data
-
Vrijdag 7 april 2023(Alle lesdagen tonen), van 09.30 tot 16.30 uur, te Wyzer Utrecht
- Vrijdag 7 april 2023
- Vrijdag 14 april 2023
- Vrijdag 21 april 2023
- Vrijdag 26 mei 2023
-
Vrijdag 24 november 2023(Alle lesdagen tonen), van 09.30 tot 16.30 uur, te Wyzer Utrecht
- Vrijdag 24 november 2023
- Vrijdag 1 december 2023
- Vrijdag 8 december 2023
- Vrijdag 15 december 2023
Opleidingsagenda
-
Module Systematiek van gegevensverwerking
Vrijdag 7 april 2023
Alle lesdagen tonen09.30 - 16.30 uur Wyzer Utrecht € 1.250,00 Inschrijven- Vrijdag 7 april 2023
- Vrijdag 14 april 2023
- Vrijdag 21 april 2023
- Vrijdag 26 mei 2023
-
Module Systematiek van gegevensverwerking
Vrijdag 24 november 2023
Alle lesdagen tonen09.30 - 16.30 uur Wyzer Utrecht € 1.250,00 Inschrijven- Vrijdag 24 november 2023
- Vrijdag 1 december 2023
- Vrijdag 8 december 2023
- Vrijdag 15 december 2023